Banki Opole

Banki Opole

Banki Opole – który wybrać w 2023 roku? Sprawdź!

W Opolu znajduje się w sumie kilkadziesiąt placówek bankowych różnych korporacji, z których każda ma bardziej lub mniej odmienną ofertę związaną m. in. z udzielaniem kredytów, czy prowadzeniem konta. Opolanie mogą liczyć na szeroki wybór usług większości najbardziej renomowanych banków na świecie. Zastanawiasz się którą ofertę banku wybrać w 2021 roku? Sprawdź listę banków i skontaktuj się z nami – porównamy aktualne oferty zupełnie bezpłatnie.

Banki Opole - który wybrać? Sprawdź!
Banki Opole – który wybrać? Sprawdź!

Santander Bank Polska Opole

                Jedną z bankowych korporacji, która posiada swoje placówki w Opolu jest Santander Bank Polska. W stolicy Opolszczyzny znajdują się dwa oddziały tego banku. Jeden z nich mieści się przy ulicy Ozimskiej 6 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. Drugi z kolei można znaleźć na ulicy 1 maja i jest on otwarty również w dni robocze od 9:30 do 16:30. Santander Bank Polska, czyli dawny Bank Zachodni WBK posiada całkiem ciekawą ofertę, składającą się między innymi z kilku rodzajów kont. Warte uwagi z pewnością jest „Konto Jakie Chcę”, z którego możemy wykonywać natychmiastowe przelewy za darmo oraz nie musimy obawiać się opłat za jego prowadzenie. Dodatkową korzyścią jest również zwrot opłat za rachunki w wysokości 1% miesięcznie (jednak jedynie do 25 zł). Jeśli chodzi o kredyty to należy tutaj wymienić kredyt mieszkaniowy, którego Santander jest gotów udzielić pod warunkiem m. in. wpłacenia 10% wkładu własnego. Usługa posiada stosunkowo niskie RRSO, wynoszące 3,37% i może sfinansować do 90% wartości nieruchomości. Wady, z jakimi boryka się ten bank to m. in. niezbyt przejrzysta witryna oraz bankowość internetowa. Niektórzy klienci narzekają także na niewielki, choć zauważalny brak kompetencji u pracowników.

ING Bank Śląski Opole

                W Opolu swoje placówki posiada też ING Bank Polski. Jedna z nich mieści się na ulicy Zwierzynieckiej 2, a druga na Niemodlińskiej 21. Obie otwarte są w dni robocze od 9:00 do 17:00. Jest to jeden z najbardziej popularnych w Polsce banków, o czym świadczą dane statystyczne, sporządzone na lipiec 2020 roku. Według nich co czwarty klient chcący założyć konto bankowe decyduje się na skorzystanie z oferty banku ING. W przypadku budowy domu warto zwrócić uwagę na „Ekokredyt hipoteczny”, który jest udzielany klientom na budowę nieruchomości o zużyciu energii nie przekraczającym 40 kWh/m2 (40 kilowatogodzin na metr kwadratowy). Można dzięki niemu zaoszczędzić sporo pieniędzy na opłatach kredytowych. Klienci banku ING chwalą sobie łatwe do zrozumienia usługi oraz dobre warunki kredytów. Niektórzy natomiast narzekają np. na długie kolejki do bankomatów i punktów obsługi klienta.

PKO BP Opole

Władysława Reymonta 39, Krakowska 39, Romana Horoszkiewicza 2b oraz Bielska 1. To adresy wszystkich banków PKO, jakie można znaleźć w Opolu. Dwa pierwsze są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. Pozostałe natomiast również funkcjonują w dni robocze, jednak oddział na ulicy Horoszkiewicza jest otwarty od godziny 8:00 do 17:00, natomiast na Bielskiej od 9:00 do 16:00. Jeśli chodzi o prowadzenie bankowości w PKO BP to oferta tego banku jest względnie korzystna, szczególnie jeśli chodzi o „Konto za zero”, którego główną zaletą jest możliwość darmowego pobierania gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Jeśli chodzi o pożyczki gotówkowe to sytuacja nie przedstawia się w tym przypadku aż tak dobrze. RRSO w wypadku większości pożyczek udzielanych przez ten bank utrzymuje się na poziomie powyżej 11%, co jest wynikiem dosyć niekorzystnym dla klientów. Bank ten posiada usługę podobną do „Ekokredytu hipotecznego” Banku ING. „Ekopożyczka” PKO Banku Polskiego jest kredytem udzielanym na zakup paneli fotowoltanicznych oraz innych urządzeń i pojazdów ekologicznych. Może być to ciekawa oferta dla osób dbających o środowisko naturalne. Klienci PKO BP dość często zwracają uwagę na niekompetentną obsługę oraz niezbyt korzystne ogólne warunki kredytów.

Bank Pekao S.A. Opole

                W Opolu znajduje się pięć placówek Banku Pekao S.A. Mieszczą się one na ulicach: Księdza Konstantego Darmota 2 (otwarte od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:30), Edmunda Osmańczyka (otwarte od poniedziałku do piątku od 09:30 do 16:30), Niemodlińskiej 23 (otwarte od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00), Bielskiej 19 (otwarte od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:00), a także na placu Wolności 3 (otwarte od poniedziałku do piątku od 10:00 do 16:30). Jest to bank, który jako jeden z nielicznych oferuje udzielenie dobrego kredytu studentom. Posiada w swojej ofercie kredyt studencki, który charakteryzuje się niskim oprocentowaniem oraz transzami wypłacanymi co miesiąc z wyjątkiem sierpnia i września. Spłacanie tego kredytu zaczyna się dopiero dwa lata po ukończeniu studiów. Ta usługa przy właściwym i odpowiedzialnym rozporządzaniu środkami pieniężnymi może okazać się z perspektywy czasu korzystna. Klienci Pekao S.A. zwracają przede wszystkim uwagę na profesjonalną i przejrzystą stronę internetową oraz aplikację mobilną. Narzekają natomiast na dosyć wysokie opłaty za prowadzenie konta.

                Poza wyżej wymienionymi bankami w Opolu znajduje się również kilka innych firm oferujących usługi bankowe, takich jak: mBank, Credit Agricole, czy Alior Bank. Większość znajduje się w okolicach centrum miasta i funkcjonuje w dni robocze od rana do popołudnia. Bankomaty są oczywiście czynne przez całą dobę. Generalnie rzecz biorąc oferty poszczególnych banków są z pozoru podobne, jednak przy podejmowaniu decyzji o założeniu konta lub wzięciu kredytu w którymś z nich należy bardzo dokładnie zapoznać się z oferowanymi przez daną firmę usługami. Dużo różniących się między sobą szczegółów sprawia, że to czy skorzystanie z oferty danego banku okaże się korzystne, czy też nie zależy nie tylko od samej usługi, lecz także od naszych możliwości finansowych, wykonywanego zawodu itp. Warto jest więc przed podjęciem wyboru porównać ze sobą kilka ofert różnych banków.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi Niezależnymi Ekspertami Finansowymi, bezpłatnie porównamy oferty kredytów w Opolu

+48 533 88 78 78