Kredyty firmowe Opole – bezpłatne porównanie ofert

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

pon – pt: 8:00 – 17:00

+48 533 88 78 78

o ekspercie finansowym

Doradcy Kredytowi w Opolu – dlaczego warto nam zaufać?

W przypadku kredytów firmowych często kwoty, jakie są zaciągane w postaci produktu kredytowego, opiewają na setki tysięcy złotych. Wiąże się to już z ogromnymi kosztami, które mogą znacznie wpłynąć na działalność firmy. Znaczenie mają również warunki umowne kredytowania, jak i przeznaczone zabezpieczenia. Każdy szczegół powinien być dobrze zbadany i oceniony pod względem korzyści, kosztów i ryzyka.

Nasz pośrednik finansowy z Opola to odpowiednia osoba, do której powinien zgłosić się przedsiębiorca. Taka wizyta nie wiąże się z żadnymi kosztami. Należy jedynie merytorycznie zapoznać doradcę z tym, czym zajmuje się firma i jakie ma potrzeby, a całą resztą zajmie się już ekspert. Nie trzeba również bać się formalności, ponieważ od tego właśnie jest ta osoba, by ułatwiać wszelkie procesy. Czas więc pomyśleć o rozwoju swojej działalności i udać się do eksperta, który pomoże w ocenie zdolności i wskaże obszary, które można wesprzeć kredytem.

Kredyt firmowy w Opolu – czy warto go zaciągnąć?

 

Rozważenie kwestii zaciągnięcia zobowiązania, to bardzo odpowiedzialna decyzja. Z jednej strony wynika z niej wiele korzyści, z drugiej, należy wziąć pod uwagę również ryzyka, jakie z tego wynikają, a więc ryzyko kredytowe i ryzyko stopy procentowej. Przekalkulować częściowo wady i zalety pomoże jednak poniższe zestawienie korzyści:

  • Pomaga zachować płynność – przede wszystkim w zachowaniu płynności pomagają kredyty operacyjne. Są to zobowiązania zaciągane na bieżącą działalność. Pomagają one w opłaceniu kosztów z tyt. wynagrodzeń, zakupu towarów, czy też spłaty innych zobowiązań. Jeśli firma zajmuje się dużymi inwestycjami i robi to w ramach działalności operacyjnej, to również zakup materiałów i przeprowadzenie tej inwestycji (np. budowy lokali na sprzedaż), może zostać sfinansowane kredytem operacyjnym.
 
  • Wpływa na rozwój działalności – w tym wypadku zazwyczaj wybierane są już różnego rodzaju kredyty inwestycyjne. Mają one wpłynąć na rozwój działalności, a więc również pośrednio na wzrost przychodów. Taki kredyt może wspomóc działalność w otwarciu nowej linii produkcyjnej, otworzeniu nowego centrum logistycznego, czy też wybudowaniu centrum handlowego z lokalami usługowymi na wynajem. Chodzi o ogólny rozwój firmy.
 
  • Pozwala zdobyć kolejne rynki – firma, jeśli chce przetrwać na rynku, nie powinna ograniczać się jedynie do swojego lokalnego terenu. Kredyty wspomagają działalność pod względem marketingowym i operacyjnym, dzięki czemu firma może zdobywać nowych klientów i rynki sprzedaży.
 
  • Wspomaga w ciężkich czasach – niestety zdarzają się również momenty, gdy koniunktura nie jest sprzyjająca i firma ma przejściowe problemy z bieżącą płynnością. Aby zachować jakość usług i produktów, a także nie zwalniać pracowników, przedsiębiorstwo może ratować się kredytem na bieżącą działalność. O ile zdolność kredytowa na podstawie historycznych danych będzie pozytywna, to nie powinno być z takim kredytem problemu.

 

 

       Zapraszamy do kontaktu telefonicznego

     pon – pt: 8:00 – 17:00

    +48 533 88 78 78

Kredyt firmowy – kto może skorzystać?

Kredyty dla firm Opole skierowane są do przedsiębiorstw, które spełniają wszelkie przesłanki prowadzenia działalności gospodarczej. Mogą to być więc jednoosobowe działalności, spółki z o.o., spółki akcyjne, cywilne, komandytowe itd. Najważniejsze jest więc to, by była to realna działalność, która jest zarejestrowana w jednym z rejestrów przedsiębiorstw, a więc w CEiDG i KRS-ie.

Tak naprawdę to właśnie już sam fakt tego, że ktoś prowadzi działalność, jest pierwszą przesłanką do tego, by skorzystać z tego produktu. Kredyt dla firm Opole, jak i w całej Polsce, ma jednak nieco więcej wymagań, dlatego też zostaną one pokrótce opisane poniżej:

  • Forma prawna i opodatkowanie – oczywiście, przedsiębiorca powinien działać w jednej z form prawnych przewidzianych dla przedsiębiorstw w Polsce. Nie może to być więc działalność nierejestrowana. Warto również pamiętać o tym, że przedsiębiorstwa, które powadzą pełną księgowość, są traktowane lepiej, niż te na uproszczonych formach księgowości. Jeśli firma planuje wziąć kredyt w przyszłości, warto już wcześniej pomyśleć o tym, by przygotować się na to pod względem prawnym i dopasować działalność do wymogów bankowych. Wpływa to nie tylko na dobór odpowiedniego kredytu, ale również na punkt, który zostanie opisany poniżej, czyli zdolność kredytową.
  • Czas działalności – jest to kwestia, do której banki podchodzą różnie, w zależności od tego, jaki to ma być kredyt i w jakiej wysokości. Oczywiście, najlepiej traktowane są firmy, które już od wielu lat działają na rynku, jednak również start-up ma szansę na to, by uzyskać finansowanie. Zanim jednak ktoś wystąpi o kredyt, o ile może sobie na to pozwolić, powinien wypracować jakieś wyniki i podjąć faktyczną działalność. Nieco inaczej wygląda sprawa w przypadku spółek celowych, które nie mają historii działalności, jednak często stoją za nimi inne spółki, bądź też osoby, które już zdobyły doświadczenie.
  • Zdolność kredytowa – oceniane są nie tylko wyniki finansowe przedsiębiorstw, ale firma podlega również ocenie jakościowej, a więc wszelkich czynników, które mają wpływ na prowadzenie działalności, a nie da się ich wyrazić ilościowo. W przypadku oceny ilościowej firma badana jest pod względem wyników finansowych w ostatnich latach, a także pod względem prognoz. Banki sprawdzają, czy nie dochodziło do przesunięć w bilansie, które mogłyby wpłynąć na sztuczne zwiększenie zdolności, a także jaka część przychodów pochodzi od podmiotów powiązanych, co również może być przejawem zawyżenia wyniku finansowego.
  • Dotychczasowa współpraca – wiele firm, nawet w świetnej sytuacji finansowej, wspomaga się kredytami, by coraz szybciej eskalować na kolejne rynki i rozwijać biznes. Dzięki temu poprawiają również swoją zdolność kredytową i wpływają na pozytywne relacje z bankami. Dobry doradca kredytowy w Opolu weźmie to pod uwagę, gdy będzie poszukiwać idealnej oferty dla firmy, ponieważ ma to naprawdę spory wpływ na późniejsze koszty i warunki kredytowania.
  • Sukcesy – wiąże się to często z czasem i historią działalności firmy. Jeśli osoby odpowiadające za działalność mają już na koncie jakieś sukcesy i to zarówno operacyjne, jak i również społeczne, to są znacznie pozytywniej oceniane. Oddziaływanie na społeczeństwo, lokalny rozwój, czy też wspieranie środowiska naturalnego, to wartości, które są wysoko cenione w Bankach i dobrze świadczą o firmie.

 

Kredyt firmowy Opolu, który wybrać?

Wybór odpowiedniego produktu dla firmy jest bardzo trudny. Każdy bank ma swojej ofercie kredyty inwestycyjne i operacyjne dla firm, jednak dzielą się jeszcze na inne produkty, które czasem różnią się między sobą detalami. Wybór tego odpowiedniego w taki sposób, by korzystnie wpłynął na działalność firmy, nie jest taki prosty.

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług, które oferuje doradca kredytowy w Opolu. Taka osoba dobrze zna się zarówno na produktach kredytowych, jak i na wstępnej ocenie działalności gospodarczej, a także jej potrzeb. Ekspert finansowy z Opola posiada wieloletnie doświadczenie na rynku kredytów dla firm i ma za sobą wiele pozytywnie przeprowadzonych i zakończonych inwestycji, a także wpłynął na to, że wiele biznesów może się teraz dalej rozwijać

Kredyt inwestycyjny w Opolu

Kredyt inwestycyjny to dla firmy potężne wsparcie w rozwoju. Przedsiębiorstwa, które zdecydowały się z niego skorzystać, rozbudowały się i poszerzyły działalność. Aby uzyskać pożyczkę z banku, będziesz jednak musieć udokumentować słuszność planowanej inwestycji. Staniesz również przed wyborem banku. Obecnie produkty finansowe dla firm znajdują się w ofercie wielu instytucji finansowych. Samodzielna analiza ich warunków bardzo często przekracza zdolności przedsiębiorców. Wielu z nich nie zna na tyle bankowej terminologii by obliczyć koszty poszczególnych pożyczek. Tutaj z pomocą może wkroczyć ekspert finansowy, który oprócz specjalistycznej wiedzy posiada dostęp do zaawansowanego kalkulatora kredytowego. Przy kredytach inwestycyjnych znaczenie ma nawet niewielka różnica w oprocentowaniu, dlatego rezygnacja z profesjonalnego porównania kredytów wydaje się całkowicie nierozsądna. Klienci, którzy współpracowali z naszym pośrednikiem finansowym w Opolu zaoszczędzali od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami finansowymi

pon – pt: 8:00 – 17:00

+48 533 88 78 78

Doradca Kredytowy Opole

Doradca Finansowy Opole – Doradca Kredytowy – bezpłatne porównanie ofert bankowych – działamy w całej Polsce!